KONTAKT        WCZASY: 91 886 93 96        OBOZY: 690 004 111

System Szkoleniowy Tenis Travel stosowany podczas wczasów tenisowych

Tenis Travel posiada wieloletnie doświadczenie w szkoleniu tenisa osób dorosłych. Korzystając z najnowszych metod opracowanych przez Międzynarodową Federację Tenisową ITF opracowaliśmy specjalistyczny System Szkoleniowy Tenis Travel. System Tenis Travel został stworzony z myślą wykazania jak najwyższej efektywności szkolenia w czasie trwania wczasów tenisowych (7 dni).

Szkolenie tenisa proponujemy wszystkim osobom dorosłym, niezależnie od wieku oraz stopnia zaawansowania tenisowego. Nad poprawnym funkcjonowaniem programu szkolenia, czuwał będzie trener koordynator.

Głównym założeniem systemu szkoleniowego Tenis Travel jest maksymalne zwiększenie efektywności każdych zajęć tenisowych. Dlatego też treningi prowadzone będą w niewielkich grupach (maksymalnie 4-osobowych) w oparciu o najnowsze metody szkoleniowe. Wszystkie grupy będą odpowiednio dobrane pod względem stopnia zaawansowania. Jest to warunek konieczny do osiągania regularnych postępów w grze.

Bardzo istotnym elementem treningów jest doskonalenie techniki uderzeń. Jest to niezbędny aspekt aby:

  • uniknąć kontuzji i urazów
  • poprawić regularność i siłę każdego uderzenia
  • zwiększyć precyzję uderzeń
  • czerpać radość z gry

Oprócz poprawy techniki, nie zabraknie również gry oraz zdrowej, sportowej rywalizacji. Emocjonujące wymiany z końca kortu z trenerem, gra na punkty pod okiem kadry Tenis Travel na pewno sprawią, że każdy uczestnik z niecierpliwością będzie czekał na kolejny trening. Treningi prowadzone będą w przyjaznej atmosferze - każdy zawodnik musi czerpać przede wszystkim radość z gry, a przy okazji podnosić swoje umiejętności.

System Szkoleniowy Tenis Travel jest również skuteczny w przypadku szkolenia na poziomie początkującym - gracze kilkakrotnie szybciej osiągają postępy w grze w stosunku do tradycyjnych metod nauczania. Głównymi założeniami są m.in.:

  • nastawienie na grę już od pierwszych lekcji tenisa
  • odejście od treningów „z koszyka” – poprawa techniki następuje podczas gry na korcie, nawet w czasie treningu w grupie zajęcia prowadzone są w sposób dynamiczny
  • zawodnicy nie czekają w kolejce żeby odbić piłkę
  • maksymalne uproszczenie uderzeń
  • trening jest odzwierciedleniem meczu, szkolimy kompleksowo podstawowe uderzenia: serwis, return, forhend, bekhend, wolej i smecz

Nauka tenisa z Tenis Travel jest łatwa i przyjemna !