KONTAKT        WCZASY: 91 886 93 96        OBOZY: 690 004 111

System Szkoleniowy Tenis Travel stosowany podczas obozów tenisowych

Tenis Travel posiada wieloletnie doświadczenie w nauczania i doskonaleniu gry w tenisa dzieci i młodzieży. Korzystając z najnowszych metod opracowanych przez Międzynarodową Federację Tenisową ITF opracowaliśmy specjalistyczny system szkoleniowy Tenis Travel. System Tenis Travel został stworzony z myślą wykazania jak najwyższej efektywności szkolenia w trakcie trwania obozu tenisowego (12 dni).

Program szkolenia tenisowego opracowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat na każdym stopniu zaawansowania. Nad poprawnym funkcjonowaniem programu szkolenia podczas obozów młodzieżowych, czuwał będzie trener koordynator, nadzorujący pracę wszystkich trenerów tenisa.

Głównym założeniem systemu szkoleniowego jest skonsolidowanie zespołu trenerskiego, a tym samym przeprowadzenie spójnego programu szkolenia. Wszyscy trenerzy Tenis Travel podczas obozów tenisowych stosują jednolitą metodykę oraz program nauki tenisa. System Tenis Travel zapobiega sytuacji, w której każdy trener podczas obozu tenisowego prowadzi zajęcia wg własnego programu tzw. „własnej szkoły tenisa” oraz zapobiega możliwości wykluczających się wskazówek udzielanych przez kilku trenerów danemu zawodnikowi (z doświadczenia wiemy, że niestety takie sytuacje zdarzają się bardzo często). Dzięki temu uczestnik obozu tenisowego nie odczuje negatywnej różnicy w prowadzeniu zajęć tenisowych przez kilku trenerów.

W celu zdiagnozowania umiejętności tenisowych oraz stworzenia optymalnych grup tenisowych o zbliżonym poziomie zaawansowania, w pierwszym dniu obozu kadra szkoleniowa sprawdzi umiejętności wszystkich graczy. Naturalnie w trakcie trwania obozu sportowego możliwe są również awanse wyróżniających się zawodników do grup wyższych.

Kolejnym istotnym założeniem systemu szkoleniowego jest sposób prowadzenia zajęć tenisowych. Każdy zawodnik będzie trenował w komfortowych warunkach (grupa maksymalnie 5 osobowa). Z doświadczenia wiemy, iż nauka tenisa w grupie 6, 7, czy nawet 8-osobowej mija się z celem. Przypomina on stanie w kolejce, żeby odbić 3 piłki i znowu czekanie w kolejce... W ten sposób nauka gry w tenisa wydłuża się kilkukrotnie, ponadto dziecko nudzi się i idzie na trening „za karę”. Nasze podejście do szkolenia tenisowego dzieci i młodzieży jest zupełnie inne. Podczas treningu tenisowego każdy zawodnik powinien zagrać jak największą ilość uderzeń. Aby to osiągnąć stworzyliśmy:

  • grupy maksymalnie 5-osobowe
  • zrezygnowaliśmy z przestarzałych metod nauczania (trening z kosza), na rzecz dynamicznych treningów, w czasie których wszyscy zawodnicy zaabsorbowani są grą w tenisa a nie czekaniem na swoją kolejkę
  • każdy trening posiada konkretnie sprecyzowany temat zajęć, dzięki temu nasi podopieczni w czasie 12 dni nauczą się każdego elementu tenisowego

Gorąco zachęcamy do udziału w koloniach i obozach tenisowych osoby początkujące. W szkoleniu korzystamy z programu Play and Stay – jest to najnowsza metoda szkoleniowa opracowana przez Międzynarodową Federację Tenisa ITF. Głównym założeniem metody Play and Stay jest maksymalne ułatwienie nauki tenisa wszystkim początkującym graczom. Do umiejętności uczestników dopasowujemy długość kortu oraz sprzęt tenisowy (siatki do mini tenisa, miękkie piłki i lekkie rakiety juniorskie). Szkolenie na „mini korcie” gwarantuje, iż nasi podopieczni nie nabiorą złych nawyków w początkowej fazie nauki gry, co więcej ich postępy w grze będą kilkakrotnie szybsze niż w przypadku tradycyjnych metod nauczania. Naturalnie wraz z postępem naszych podopiecznych systematycznie zwiększamy rozmiar kortu, aż do treningu na korcie pełnowymiarowym. Dzięki temu nauka tenisa jest efektywna i przyjemna.

Zawodnicy, którzy pierwsze kroki mają już za sobą, również mają możliwość poczynić znaczne postępy w grze. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy zawodnicy od wielu lat prowadzeni są przez swoich trenerów, dlatego też nie koncentrujemy się na wprowadzaniu rewolucyjnych zmian technicznych w ich grze. Oczywiście, jeżeli błędy techniczne są na tyle poważne, że blokują dalszy rozwój gracza wprowadzamy niezbędne korekty. W treningu nie zapominamy również o wprowadzeniu podstawowych elementów taktycznych, które są kluczem do zwycięstwa w meczach tenisowych. W czasie szkolenia tenisowego zwracamy szczególną uwagę na kluczowe elementy niezbędne w trakcie gry w tenisa, a zarazem ważne w codziennym, dorosłym życiu:

  • pasja
  • dyscyplina
  • siła woli
  • waleczność
  • panowanie nad swoimi emocjami
  • odwaga

Dla wszystkich uczestników obozów tenisowych zorganizowane zostaną turnieje tenisowe. Zapraszamy wszystkich miłośników tenisa do spędzenia z nami 12 wartościowych dni.

Nauka tenisa z Tenis Travel jest łatwa, przyjemna i efektywna !